Tematiskās nodarbības

Centrs „Lielvārdi” piedāvā interaktīvas izglītojošas nodarbības par dažādām tēmām skolēniem, sākot no sākumskolas vecuma līdz pat vidusskolai. 

Nodarbību vadītāju pavadībā skolēni sākumā apgūs teorētiskās zināšanas katrā konkrētajā tēmā un pēc tam lūkos tās nostiprināt praksē ar dažādiem eksperimentiem. 


Nodarbību tēmas

 • Eksperimenti ar Elektrību (90 min)
 • Eksperimenti ar Gaismu (90 min)
 • Eksperimenti ar Skaņu (90 min)
 • Eksperimenti ar Magnētiem (90 min)
 • Iepazīstam zobratus darbībā ar LEGO (90 min)
 • Apgūstam Elektronikas pamatus (90 min)
 • 3D modelēšanas un 3D printēšanas pamati (90 min)
 • Mācāmies savaldīt elektroniku ar LittleBits (90 min)

Nodarbību maksa

 • Tematiskā nodarbība:
  6,00 € (t.sk. PVN) no skolēna
  (grupā minimums 12 skolēni)
 • Skolotājiem apmeklējums bez maksas
 • Uz nodarbībām jāpiesakās iepriekš!

Rezervācija

Lai iegūtu papildu informāciju par nodarbībām, kā arī, lai veiktu grupas apmeklējuma pieteikšanu:

Eksperimenti ar Elektrību (2. – 6. klases skolēniem)

Ar elektrību joki mazi! Šajā nodarbībā uzzināsim par to, kas ir elektrība un kur tā rodas. Iemācīsimies saslēgt dažādus slēgumus un kādi drošības noteikumi jāievēro darbojoties ar elektroierīcēm! Nodarbības beigās pārbaudīsim iegūtās zināšanas ar interaktīvajām balsošanas pultīm!

Nodarbības ilgums: 1,5 h

Eksperimenti ar Gaismu (1. – 4. klases skolēniem)

Uzzināsim, kādi pasaulē ir gaismas avoti, kādas krāsas vislabāk redzamas tumšā laikā, kādi materiāli vislabāk atstaro gaismu, paeksperimentēsim ar spoguļiem, uzzināsim par Saules kustību debesīs un kā rodas Saules un Mēness aptumsumi. Noslēgumā "kontroldarbs" ar interaktīvajām balsošanas pultīm.

Nodarbības ilgums: 1,5 h

Eksperimenti ar Skaņu (1. – 4. klases skolēniem)

Noskaidrosim, kā rodas skaņa, kā rodas augstāks un zemāks tonis. Mēģināsim noteikt skaņas avotu, to neredzot un veidosim paši savus mūzikas instrumentus! Nodarbības beigās priecēsim viens otru ar muzikālajiem priekšnesumiem un pārbaudīsim iegūtās zināšanas ar interaktīvajām balsošanas pultīm!

Nodarbības ilgums: 1,5 h

Eksperimenti ar Magnētiem (1. – 3. klases skolēniem)

Nodarbībā uzzināsim, kas ir magnēti un kādus priekšmetus tie pievelk, vai magnēts darbojas arī caur citiem priekšmetiem un no kā tas sastāv, kā magnēti mijiedarbojas savā starpā un kā ar magnētu var pagatavot kompasu. To visu apgūsim virknē dažādu izzinošu eksperimentu, bet iegūtās zināšanas nodarbības noslēgumā pārbaudīsim ar interaktīvajām balsošanas pultīm!

Nodarbības ilgums: 1,5 h

Iepazīstam zobratus darbībā ar LEGO
(2. – 7. klases skolēniem)

Papildināsim savas zināšanas par vienkāršajiem mehānismiem, pēc tam tos izmēģinot arī praktiski! Darbojoties ar LEGO, izpratīsim zobratu darbību un to pielietojumu mūsu ikdienā! (Nodarbībai pieejami 14 aprīkojuma komplekti – tāpēc vēlamais maksimālais skolēnu skaits ir 28 – viens komplekts uz pāri.)

Nodarbības ilgums: 1,5 h

Apgūstam Elektronikas pamatus 
(2. – 12. klases skolēniem)

Viena nodarbība, bet daudzi eksperimenti! Ar īpašu elektronikas konstruktoru palīdzību iemācīsimies dažādos veidos spīdināt spuldzītes, darbināt elektromotoriņu, skandināt visādas skaņas, un tas viss ar dažādu elektrisko ķēžu un slēdžu palīdzību. Interesanti, praktiski un noderīgi! (Nodarbībai pieejami 11 aprīkojuma komplekti – tāpēc ideālais skolēnu skaits ir 22 – viens komplekts uz pāri. Ja skolēnu vairāk - tad komplekts uz trim skolēniem.)

Nodarbības ilgums: 1,5 h

3D modelēšanas un 3D printēšanas pamati
(4. – 12. klases skolēniem)

Noskaidrosim, kas ir 3D datormodelēšana un kur to šodien pielieto. Skolēni paši iemēģinās roku telpiskajā modelēšanā, lai saprastu, ka izmantojot modernākās tehnoloģijas, šis process nav nemaz tik sarežģīts un, galvenais, tas ir aizraujoši! Un, protams, uzzināsim, kas ir 3D printeris, aptaustīsim to, iemēģināsim darbībā un pafantazēsim, ko ar tā palīdzību mūsdienās varam radīt. (Nodarbībai pieejami 12 datori – tāpēc ideālais skolēnu skaits ir 12. Bet var strādāt pie datora arī pāris.)

Nodarbības ilgums: 1,5 h

Mācāmies savaldīt elektroniku ar LittleBits
(2. – 7. klases skolēniem)

Daudz mazu gabaliņu, vēl vairāk kombinēšanas variantu un praktiski bezgalīgas izgudrojumu iespējas! Ar LittleBits konstruktoru palīdzību lūkosim izprast, kā darbojas dažādas elektriskas un elektroniskas ierīces. Apgūsim, ko dara ievades un izvades bloki un veidosim dažādas ķēdes. Noslēgumā aizraujošas sacensības elektrisko ķēžu būvēšanā uz ātrumu! Galvas kūpēs, pirksti zibēs un azarts mutuļos! (Nodarbībai pieejami 12 aprīkojuma komplekti – tāpēc ideālais skolēnu skaits ir 24 – viens komplekts uz pāri. Ja skolēnu vairāk - tad komplekts uz trim skolēniem.)

Nodarbības ilgums: 1,5 h


 .