“Lielvārdu” skolēni gūst panākumus “Elektronikas dienā 2016”

Šī gada 8. decembrī Rīgas Tehniskajā koledžā pulcējās jaunieši no visas Latvijas, lai piedalītos jau par ikgadēju tradīciju kļuvušajos “Elektronikas dienas” pasākumos. Pēc kārtas jau trešajā “Elektronikas diena” pasākumā piedalījās rekordliels dalībnieku skaits, pulcējot vairāk ne kā 200 jaunos "elektroniķus" un skolotājus no visas Latvijas, tai skaitā arī divas komandas no Interešu izglītības centra “Lielvārdi”.

LETERA un Rīgas Tehniskās koledžas organizētajā “Elektronikas dienā 2016” skolēni piedalījās meistarības konkursos, kā arī izstādē demonstrēja pēdējā laikā radītos darbus. Visvairāk dalībnieki piedalījās meistarības konkursā “Jaunais elektroniķis 2016”, kurā dalībniekiem bija jāizgatavo un jāiestrādā automašīnas modelī elektroniska vadības shēma. Konkurss norisinājās divās vecuma grupās: 4.-8. klase un 9.-12. klase.

Jaunākajā 4.-8.klašu vecuma grupā vienā komandā startēja mūsu centra audzēkņi Valters Lesničenoks un Niks Gustavs Ozoliņš, starp 26 komandām izcīnot dalītu 5. vietu. Kā atzīst skolēni, šī pieredze bijusi vērtīga un paši arī apzinās, kurās jomās nākamreiz jāpiestrādā rūpīgāk, lai rezultāts būtu vēl labāks.

Savukārt 9.-12.klašu vecuma grupā “Lielvārdus” pārstāvēja mūsu pieredzējušākie audzēkņi Mareks Kristiāns Grizāns un Kristaps Pēteris Ansons, intensīvā darbā un sīvā cīņā starp 13 spēcīgām konkurentu komandām izcīnot godpilno 3. vietu un tikai par trim punktiem atpaliekot no uzvarētāju komandas.

Prieks un gandarījums redzēt, ka ar katru gadu skolotāja Andra Gribusta vadītā Elektronikas pulciņa audzēkņu prasmes un arī sasniegumi konkursos pakāpeniski aug. Un šobrīd “Lielvārdu” Elektronikas pulciņa skolēni jau gatavojas nākamajiem konkursiem – Starptautiskajam Ziemassvētku Elektronisko dekoru konkursam, kā arī

Latvijas un ārvalstu skolēnu atklātais konkurss-praktikums radioelektronikā šī gada izskaņā, kā arī Latvijas un ārvalstu skolēnu atklātajam konkursam-praktikumam radioelektronikā, kas norisināsies Ventspilī nākamā gada februārī. Lai skolēniem izdodas!

Atbalstītāji